DZIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNYCH (gru 2025)

3 grudnia cała społeczność szkolna - wraz z Zastępcą Prezydenta Miasta Przemyśla Panem Krzysztofem Majcherem, Skarbnikiem UM Przemyśla Panią Moniką Czuryk, Naczelnikiem Wydziału Edukacji Panią Renatą Kochanowicz-Chalicką, Naczelnikiem Wydziału Rozwoju, Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych Panią Beatą Bielecką oraz przedstawicielami Rady Rodziców - uczestniczyła w akademii z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, ustanowionego przez ONZ, by przypominać o równości, dostępności i pełnym uczestnictwie każdej osoby w życiu społecznym.

Uczniowie przy tablicy z karteczkami.


Uczniowie przybliżyli różnorodność doświadczeń osób z niepełnosprawnościami oraz pokazali, jak wiele daje nam wzajemna empatia i otwartość. Przypomnieli także inspirujące przykłady ludzi, którzy mimo trudności osiągnęli wyjątkowe sukcesy -  udowadniając, że ograniczenia nigdy nie odbierają marzeń.

Dziewczynka z pomocą nauczycielki przypina karteczkę na tablicę


Symbolicznym momentem wydarzenia było tworzenie „Wspólnoty”. Uczniowie przypinali na niej słowa takie jak: życzliwość, empatia, dialog, godność, odwaga czy akceptacja. Każde z nich stawało się elementem budującym obraz społeczności, w której wszyscy mają swoje miejsce.
Nastąpiło również symboliczne przekazanie naszemu Ośrodkowi nowego busa szkolnego, który zapewni bezpieczny i komfortowy transport uczniów. Zastępuje on bardzo wysłużonego już poprzednika. 

5 osób stojących przy białym busie z czerwoną wstążeczką. Pani Dyrektor Beata Kozdra wskazuje ręką na busa.


Dzisiejsza akademia przypomniała nam, że integracja nie dzieje się raz w roku. Zaczyna się w codziennych gestach - w uważności na drugiego człowieka, w gotowości, by wspierać i być blisko.

 

Galeria zdjęć...

 

 

 

 

Opublikował(a): Jakub Kwolek Data publikacji: 02-01-2026 21:01 Modyfikował(a): Jakub Kwolek Data modyfikacji: 02-01-2026 21:04

Na skróty